Atlikėjai

Atlikėjai

Lea Porcelain

Lea Porcelain

facebook

Naujos kartos post punk/indie/electronic herojai iš Berlyno.

Po pernai išleisto debiutinio albumo “Hymns To The Night” Julien Bracht ir Markus Nikolaus duetas pataikė tiesiai į “80-s” trendo viduriuką: kritikai žarsto liaupses jų skambesiui, vesdami Joy Division, The Cure ir New Order paraleles, o pati grupė augina auditoriją, lankydama svarbiausius Europos festivalius ir vykdama į bendrus turus su tokiais indie gigantais kaip Alt-J.

Dlina Volny

Dlina Volny

facebook

Baltarusių new wave lyderiai neatsiejami nuo savo šalies sostinės, jos architektūros, nostalgiško kultūrinio ir socialinio mentaliteto. Seniai dužusios epochos nuolaužos kyšo iš „Dlina Volny“ kišenių ir suteikia grupės kūrybai unikalių prieskonių

Rūta Mur

facebook

Rūta Mur gan naujas veidas, bet jau spėjęs sukoncentruoti melomanų dėmesį – pana yra grojusi vienoje scenoje su Lebanon Hanover ir Lykke Le, o jos kuriama synthpop romantika su melancholijos kiču užkabina ir klausymui, ir šokiams

Pilnatys

facebook

Lo-fi/indie romantika dvelkiantis kolektyvas Pilnatys kviečia įkvėpti laikui nepavaldų lietuviško pajūrio jodą ir judint kūną bangų ritmu. Neseniai išleidusi savo debiutinį EP „Žuvys”, grupė bando sulaužyti laiko rėmus, ir keista, jiems tai pavyksta.

BLACK WATER

facebook

Festivalio horizontuose brėkšta šokiai, ir ne šiaip kokie, o pagal hipnotizuojančius "romantic techno" dūžius. Tai klampūs, monochrominiai, bet kartu minkšti ir kabinantys garsai, puikiai tinkantys būsenoms po žvaigždėmis. Būtent tokius skleidžia Manto ir Vaidoto duetas "Black Water". Jie jau seniai ne naujokai elektroninėje scenoje – yra išleidę keletą įrašų, aplakstę klubus ir festivalius, apšildę techno herojų Paul Kalkbrenner ir susukę ne vieną elektronikai neabejingą galvą.

Oorchach

facebook

„Oorchach“ slenka garsynų horizontais rupiomis kilpomis, kartais iškylančia pulsuojančia ritmika bei plukdančia tėkme. Post-industrial/ritual/dronoise skambesyje telpa atavistiniai pergyvenimai, keistos asmeninės patirtys bei žvaigždėto dangaus neaprėpiamybė.

Pindrops

facebook

PINDROPS – tai tamsi post-punk estetika žanrų sankirtoje flirtuojanti su shoegaze garsinėmis erdvėmis. Aiškiai užčiuopiami 80’s ir 90’s laikotarpiams būdingi muzikiniai elementai, kurių sintezė tampa esmine PINDROPS formule. Tvirtai ir užtikrintai skambantys mušamieji pabrėžia dainų tekstuose keliamų socialinių problemų reikšmę. Ypatingą nuotaiką formuoja tvirti bosinės gitaros pasažai, o atmosferą iškreipia gitarinė sintetika. Šie atspindžiai virto debiutiniu EP REFLECTIONS.

Direktorius

facebook

Buvęs “pasidaryk pats” kolektyvo dr.Green vokalistas ir renginių organizatorius, dabar – žurnalistas ir seniausio Lietuvos e-žurnalo “Ore.lt” redaktorius tiesiog negali be muzikos. 2008-aisiais Direktorius pradėjo nuo ska/dub krypties, vėliau atsikratė bet kokių žanrinių apribojimų, siekdamas tinkamai įgarsinti tam tikrą laiką ir vietą: ar tai būtų miesto erdvė ar tokie skirtingi festivaliai kaip “Devilstone”, “LabaDaba”, “Satta Outside”, “Sūpynės”, “Yaga” ir kiti.

 

No Real Pioneers

facebook

Savyje sumaišę post roko ir screamo garsus, Gabrieliaus, Karolio ir Luko trijulė užkūrė muzikinį katilą, kuriame sprogimus keičia švelnios ir jautrios natos, jame daug chaotiškumo, liūdesio, šiek tiek vilties ir klajonių. Profesionalus skambesys grupei leido įgauti pagreitį: festivaliai, turas po Europą, albumas. Pastaruoju metu „No Real Pioneers” retai pasirodo, kadangi vienas narys studijuoja užsienyje, bet tai tik prideda pliusą prie jų koncerto „Postcosmose”

Patris

facebook

Patrio Židelevičiaus muzikoje dera klasikinio instrumento – violončelės – melodijos, skaitmeniniai garsynai ir analoginių sintezatorių išgaunami pasažai. Jo sceniniai pasirodymai kartais primena žmogaus – mini-orkestro solo, kuriuose improvizuotos muzikinės gijos susiveja į nuoseklias bei plaukiančias kompozicijas. Joms būdingos tiek subtilios, lyriškos nuotaikos, tiek ir išradingai formuojami abstraktūs garsų sluoksniai, paverčiantys klausymąsi tikru melomanišku nuotykiu.

 

The Station

The Station

facebook

Pradėję nuo gan elementaraus, tačiau įtaigaus indie roko, pastaruoju metu „The Station“ suka labiau vingiuotais keliais, kolektyvo kūryba ima koreliuoti su elektronikos, gotikos ir post punk sritimis. Kitaip tariant, jie neria gilyn ir tas mums patinka. Tikimės, jog grupė suskambės ir jūsų sielose. 

Monikaze

facebook

Jaunosios kartos LMTA-sertifikuota kompozitorė-elektronikė, kurios kūryba pergali klausytoją vienodai jėga ir gudrumu, pasirodys su specialiai jos pasirodymui skirta šviesų instaliacija.
Monikaze – įvairiapusiškos šiuolaikinės muzikos kūrėjos Monikos Zenkevičiūtės elektroninės muzikos solo projektas. Electronica, jazz, IDM, ambient ir kitų stilių inspiruotoje muzikoje persipina organiškas ir efektuotas vokalas, sintetinių ir akustinių garsų deriniai, kuriuos į reikiamą formą sujungia vietomis prasiveržiantis „kick'as" ir agresyvoko boso linijos.

Polyester

facebook

Sukaupęs virš dešimt metų patirties už DJ pulto, Polyester pasižymi eklektišku požiūriu į transliuojamą muziką, kas suteikia galimybę jį išgirsti tiek žymesniuose klubuose ir festivaliuose, tiek uždaruose skvotų vakarėliuose. Tačiau esminės srovės, kuriuos kristalizuoja jo setus yra grubesnis sintezatorių garsai ir subtiliai tamsūs ritmai. Postcosmos festivaliui Polyester planuoja parinkti kūrinius iš keistesnių post-punk ir minimal-wave lankų.

Paul Sadness

facebook

Paul Sadness diskotekose groja įvairią muziką jau labai senai, bet paskutiniu metu pamėgo groti liūdesį. Tam reikalui Paul'as, net turi įkūręs specialią muzikos laidą Start.fm radijuje, kurioje trečiadienio vakarais su svečiais liūdesį bando transformuoti į džiugesį. Tuo tarpu, festivalyje "Postcosmos" Paul Sadness žada pagroti kruopščiai atrinktų eksperimentinių garsų ir tokiu būdu pakviesti žiūrovus pamąstyti apie gyvenimą.

 

Caroil

facebook

Caroil underground scenai pažįstmas jau ne pirmą dešimtmetį. Pradėjęs dj'auti pirmuosiuose goa trance reivuose Lietuvoje, pastaruoju metu labiau žinomas kaip vienas iš DOS Club (paslaptingojo renginių ciklo, atsakingo už krūvą įsimintinų minimal synth, coldwave, EBM ir avangardinės elektroninės muzikos atlikėjų pasirodymus legendiniame Vilniaus klube Relax) susivienijimo įkūrėjų.