Programa

Programa

P E N K T A D I E N I S

SODO SCENA
20.00 Ringhold  
21.00 Tamsaulė  
22.00 Girių Dvasios 
23.00 Šarqs
01.00 Onstage.lt
02.00 Interiors 

Š E Š T A D I E N I S

SODO SCENA
14.00 Dovydas Bluvšteinas
15.00 POEZIJA
16.00 Žuvininkas
17.00 Black Noise
18.00 guyfromthebible

EŽERO SCENA
19.00 Vandenynas
20.00 Saulius Spindi
21.00 Samosad Bend
22.00 Autism + Oorchach
23.00 Golden Parazyth
00.00 Vilkduja
01.00 dbyd
02.00 ref/inter

 

PASKAITOS 

Penktadienis, birželio 1 d.

22.00 Gediminas Bartuška: fotodirbtuvės tamsiame skliaute
Trapi sekundė, kurioje švies tik jai skirti aštuntojo postcosmoso žiburiai ir naktinio dangaus šviesuliai, bus įamžinta... Jūsų ir mūsų fotobjektyvuose.

Šeštadienis, birželio 2 d.

12.00 Jonas Vaiškūnas „Senovės lietuvių astronomija ir pasaulėžiūra”
Lietuvos etnoastronomas, fizikas ir muziejininkas Jonas Vaiškūnas ves ekskursiją „Senovės lietuvių astronomija ir pasaulėžiūra”. Atkurtoje Senovinėje dangaus šviesulių stebykloje prie Aukuro ugnies jis pasakos apie senuosius dangaus šviesulių stebėjimo būdus, kalendorinio laiko skaičiavimo praktiką, senąjį lietuvių zodiaką.

13.30 Adomas Valantinas „Apollo eros misijų mokslinis palikimas“
Adomas Valantinas yra mėnulio geofizikos ir geologijos tyrėjas. Jis papasakos apie Apollo eros misijų mokslinį palikimą ir jų svarbą dabartiniams Saulės sistemos mokslams. 

15.00 Bernardas Šaknys „Ką transliuos kosmoso radijas?“

Į kosmosą išsiųsta Elon'o Musk'o Tesla per radiją groja David Bowie. O ką gros mūsų erdvėlaivių imtuvai, kai savaitgalis Mėnulyje kainuos pigiau nei Turkijoje? Ką transliuos Marso siųstuvai, jei ten stovės šokių klubai? Paskaitą - diskusiją apie tai, kaip DJ'ams, žurnalistams ir radijo vedėjams sektųsi dirbti nežemiškomis sąlygomis ves Bernardas Šaknys, laidų vedėjas iš "LRT Opus".

16.30 Saulius Lovčikas „Pasaulio ribos amžių kontekste“

Šiandieninis žmogus pasaulį ir jo reiškinius priima ne tik pagal iš senovės ateinančius mitinio mąstymo pavyzdžius, bet vyksmus aiškina mokslo kalba. Danguje vykstantiems procesams bando rasti paaiškinimus, remdamasis įvairių kartų mokslininkų atrastais dėsningumais. Taip formuojasi mokslinė pasaulėžiūra. Besmalsaujant apie dangaus reiškinių įvairovę, jų kilmę, ir gimė astronomijos mokslas. Atsiradus teleskopams, mūsų akims atsivėrė neišsemiami dangaus lobiai - žvaigždės, jų spiečiai, įvairūs ūkai, galaktikos. Kaip visa tai bando aprėpti ir mėgina aiškinti šiuolaikinis žmogus?"\
Saulius Lovčikas yra Molėtų astronomijos observatorijos lektorius.

* visos paskaitos nemokamos

EKSKURSIJOS

Naktinės ekskursijos į "Postcosmos'ą" bokštais juosiančias dangotyros institucijas - Lietuvos etnokosmologijos muziejų ir Molėtų astronomijos observatoriją, esančias maždaug už 500 metrų nuo festivalio vietos, vyks pagal žemiau pateiktą tvarkaraštį. Norėdami dalyvauti užsiregistruokite el.paštu post@postcosmos.lt, nurodydami dalyvių vardus ir pasirinktą laiką.
-----
LIETUVOS ETNOKOSMOLOGIJOS MUZIEJUJE penktadienį ir šeštadienį (kaina 4.5 eur/žm.)
23.00, 00.00, 01.00, 02.00 
 

MOLĖTŲ ASTRONOMIJOS OBSERVATORIJOJE šeštadienį 01.00, kaina 6 eur/žm.