Postcosmos programoje skambės gyva muzika, vyks paskaitos, ekskursijos į Etnokosmologijos muziejų ir kt. Detali programa bus skelbiama likus mėnesiui iki festivalio. Tikėkitės netikėtumų.
Vilkduja
tai menininko Povilo Vaitkevičiaus kaskart vis kitoks muzikinis ritualas, kuris Postcosmos‘o scenoje ir užsceniuose turi itin stiprų poveikį. Būtį raižantis nerimas, nuojautos kvapas, žėrinčių pievų svaigulys – visa tai telpa „Vilkdujos“ kosmose, kuriame neįžodinami suvokimai išvirsta į garsus ir kuriam laikui perprogramuoja tikrovę.
Sraigės efektas
grupė kuria daugiasluoksnį noise-roko galvosūkį, prabylantį apie amžinai nerimastingo šiuolaikinio žmogaus būtį, klausytojams pateikianti daugiasluoksnį galvosūkį, kuris iki paskutinio akordo prikausto publikos dėmesį tiek didžiuosiuose festivaliuose, tiek pogrindžio rūsiuose.
Keista bjauri žuvis
prie ežero įrengtoje scenoje pirmą kartą skambėsiantis ir energingas džiazinis duetas. Šio projekto atlikime juntamos įvairių muzikos stilių įtakos pradedant laisvuoju džiazu, krautroku ir pankroku, baigiant bet neapsiribojant IDM bei ambientu. „Keistos Bjaurios Žuvies“ kūriniai ilgos trukmės, dinamiški, kupini improvizacinių elementų, gyvo atlikimo metu kiekvieną kartą nuskambantys vis kitaip bei kuriantys autentišką ryšį su auditorija.
Skeldos
tai lietuviškas eksperimentinės muzikos projektas, kurį veda Vytenis Eitminavičius. Skeldos išsiskiria giliai melancholišku ir meditatyviu stiliumi, kuriame susilieja ambient, drone ir folkloro įtakos, kuriant garsovaizdžius, kupinus ilgesio ir introspekcijos. Jo muzikoje dažnai skamba poezija, tradiciniai akustiniai instrumentai, gyvoji elektronika, lauko įrašai ir sluoksniuoti garsai.
Suicideoscope
tai Vilniuje gyvuojantis postmodernus eksperimentinės elektronikos projektas. Per dešimtmetį trunkančią veiklą, šio projekto kūryboje susilieja įvairios muzikinės įtakos – nuo shoegaze ir psichodelinio folko iki post-industrinės elektronikos ir cloud rap, o gyvi pasirodymai išsiskiria emociniu intensyvumu.
Orai
tai elektroninio ir gitarinio post-punko grupė, įkurta su intencija šokdinti klausytoją. Šokiai nutinka visokie - būna greiti ir nuožmūs, kartais tamsūs ir klampūs, kartais lėti ir banguojantys.
Ateik pas mus, tau nieko nebus.
V of Londor
tai Vyginto Orlovo solo projektas, kuris prasidėjo 2020 m. nuo improvizacijų sintezatoriais, kurios netilpo į ref/inter ir 美学(bigaku)AESTHETICS~ skambesį.
Iš pradžių projektas egzistavo tik skaitmeninėje erdvėje per koncertus twitch bei improvizacijų dokumentaciją youtube.
Fizikos mokslų daktarė
Renata Minkevičiūtė
Vargu, ar kada nors galėsime tiksliai pasakyti, kada Žemėje atsirado pirmoji gyvybė. Jau nekalbant apie pirmąją gyvybę Visatoje. Bet užtat žinome, kaip formavosi statybinė gyvybės medžiaga. Paskaitoje bus papasakota apie cheminių elementų sintezę, ir jos pabaigoje taps aišku, kodėl posakis, kad esame žvaigždžių vaikai, yra absoliučiai teisingas.
Mokslo žurnalistas
Ignas Kančys
Mokslo populiarintojas, pagrindinis tinklalaidės „Mokslo sriuba“ šefas Ignas bandys atsakyti į klausimą, kodėl investuojame miliardus į kosmoso tyrimus.
Mokslo darbuotojas
Mindaugas Karčiauskas
Ar juodosios skulės valgo informaciją?
Informacija iš niekur neatsiranda ir niekur nedingsta. Tai pamatinis Gamtos dėsnis. Kvantinė fizika, kuri aprašo materiją, ir bendroji reliatyvumo teorija, kuri aprašo laiką ir erdvę, yra dvi fundamentaliausios teorijos apie Gamtą. Jos abi paremtos šiuo principu. Tačau panašu, kad į juodąją skylę patekusi informacija išnyksta. Kaip taip gali būti? Ar visgi kvantiniam pasaulyje laikas ir erdvė neegzistuoja?
Laukite tęsinio